O firmie |  Oferta |  Referencje |  Podstawy prawne |  Linki |  Przydatne |  Kontakt 

KOLEKTORY SŁONECZNE

Zasoby energii słonecznej w Polsce
W naszej strefie klimatycznej ilość dni słonecznych w roku jest dość zróżnicowana. Mimo to średnie napromieniowanie dla obszaru Polski wynosi ok. 1 000 kWh/m2/rok. Trudno jest przedstawić ścisłą formułę ilości energii uzyskiwanej przez kolektory słoneczne. W tym celu należy posłużyć się badaniami niezależnych instytutów i statystykami, a te mówią, że najsprawniejsze rurowe kolektory próżniowe są w stanie dostarczyć rocznie z każdego metra kwadratowego powierzchni czynnej kolektora minimum 525 kWh energii, a średnio 600 kWh/m2/rok.

Poniżej zostały przedstawione przykładowe zestawy solarne. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i każdorazowo przeprowadzamy symulacje oraz dobieramy poszczególne elementy zestawu. W zależności od Państwa potrzeb oferujemy kolektory słoneczne próżniowe bądź płaskie.

Kolektory słoneczne i zestawy solarne można nabyć w naszym sklepie internetowym:

WWW.E-KOLEKTORY.COM

KOLEKTORY SŁONECZNE * SOLARY * INSTALACJE SOLARNE * PANELE SŁONECZNE

 

UWAGA!

DOTACJE NA KOLEKTORY SŁONECZNE!

W związku z uruchomieniem przez NFOSiGW systemu dopłat do zakupu i montażu instalacji solarnych, OZE SYSTEMS świadczy usługi pomocy w uzyskaniu takiej dotacji. Jako jedna z nielicznych firmy, która również specjalizuje się w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania, profesjonalnie przygotujemy niezbędną dokumentację potrzebną do uzyskania wsparcia finansowego, w cenie zakupu instalacji solarnej.

Pobierz

DOTACJE NA KOLEKTORY SŁONECZNE

Pobierz
Pobierz

Zestaw I (dla 3-4 osób, CWU) - próżniowe

Pobierz
Pobierz

Mapa nasłonecznienia

Pobierz
Pobierz

Zestaw II (dla 2 - 4 osób, CWU) - płaskie

Pobierz
Pobierz

Zestaw III (dla 4-5 osób, CWU)

Pobierz
Instalacje OZE