O firmie |  Oferta |  Referencje |  Podstawy prawne |  Linki |  Przydatne |  Kontakt 

FOTOOGNIWA

Systemy fotowoltaiczne (PV) bardzo szybko zdobywają coraz większe zainteresowanie zarówno na świecie, jak i w Polsce. Spowodowane jest to przetwarzaniem przez nie darmowego promieniowania słonecznego na energię elektryczną, bez ubocznej produkcji zanieczyszczeń, hałasu i innych czynników wywołujących niekorzystne zmiany środowiska. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na coraz większą atrakcyjność montażu paneli słonecznych są spadające ceny tego typu instalacji przy jednoczesnym wzroście cen energii elektrycznej. Nie bez znaczenia są nakładyy finansowe z Budżetu Państwa na instalacje wykorzystujące Odnawialne Źródła Energii (OZE). Sytuacja polityczna w krajach Unii Europejskiej wymusza na Polsce wzrost udziału OZE w produkcji energii (do roku 2020 - 15%).

Aktualnie najpowszechniejszym zastosowaniem baterii słonecznych są systemy wolnostojące średniej skali umożliwiające produkcję od kilku, nawet do kilku tysięcy wat (W). Są one używane najczęściej na obszarach oddalonych od sieci elektroenergetycznej, gdzie inne sposoby generacji energii elektrycznej są zbyt drogie, oraz tam, gdzie konieczna jest generacja energii w sposób czysty, cichy i niezawodny. W Polsce coraz częściej można zaobserwować systemy baterii słonecznych na dachach budynków zarówno instytucji państwowych, jak i przedsiębiorstw oraz domów jednorodzinnych. Spowodowane jest to zamiarem uniezależnienia się od dostawców energii, obniżenia kosztów oraz dbałości o środowisko naturalne.

 

Nasza oferta przygotowywana jest indywidualnie w zależności od potrzeb dobieramy odpowiednią instalację baterii słonecznych z towarzyszącymi komponentami.

 

FOTOOGNIWA WOLTAICZNE * BATERIE SŁONECZNE * OGNIWA FOTOWOLTAICZNE * PV

 

Zapraszamy do kontaktu.

 

 

Instalacje OZE